Overblog
Edit post Follow this blog Administration + Create my blog

4 راه که نرم افزار CRM می تواند در ایجاد کمپین های بازاریابی به شما کمک کند

June 5 2020, 08:28am

Posted by saman najafi

امروزه مصرف کنندگان به معنای واقعی کلمه با انواع پیام و پیشنهادات از این سو و آن سو بمباران می شوند. برای لحظاتی در این باره فکر کنید، روزانه چند ایمیل تبلیغاتی از فروشگاه هایی که در آنها ثبت نام کرده اید دریافت می کنید؟ و مهمتر از همه، چندبار واقعا آنها را می خوانید؟

شاید شما نیز از آن دست کسانی باشید که مشتریان خود را به درستی بازاریابی کنید زیرا همه این روزها در حال بازاریابی هستند.  همه در رسانه های اجتماعی هستند، همه یک وبلاگ یا وب سایت دارند، همه می توانند نظر دهند، به اشتراک بگذارند و اطلاعات خود را انتشار دهند. درواقع همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، میزان تولید محتوا این روزها باورنکردنی است.

روزنامه Science Daily ادعا می کند که 90 درصد کل داده ها در جهان طی چندسال گذشته تولید شده است. درحالیکه به نقل از مدیر عامل سابق گوگل، اریک اشمیت، امروزه بیش از محتوای تولید شده طی 48 ساعت بیش از محتوای تولید شده تا قبل از سال 2003 است. ناگفته نماند که هر دقیقه حداقل 347 پست وبلاگ فقط توسط کاربران وردپرس منتشر می شود. چنین سرعتی نیازمند ذهن آگاهی است و نه تنها سرعت را افزایش داده است بلکه در نحوه درک و پیشبرد بازاریابی نیز تاثیر می گذارد.

وداع با یک رویکرد یکسان با همه مشتریان

با رونق سریع فناوری مدرن و گسترش کانال های رسانه های اجتماعی، مشتریان به طور فزاینده ای باهوش و باهوشتر به نظر می رسند. آنها می دانند چه می خواهند، انتخاب گسترده ای دارند و قرار نیست فقط با هر چیزی تغذیه شوند. در عوض خواستارهای شیوه های شخصی و متنوعی برای تعامل با محصولات و خدمات هستند. به همین دلیل روش های قدیمی به خوبی برای مشتریان پاسخگو نیست . براساس تحقیقات 74 درصد از مصرف کنندگان محتواهایی را استفاده می کنند که هیچ ارتباطی با علایق شان ندارد. به همین دلیل به طور کلی از محتواها ناامید می شود و وب سایت را ترک می کنند.

وداع با روش قدیمی بازاریابی برای بازاریابان امروزی چه معنی خواهد داشت؟

این بدان معنی است که کلمه اتصال دهنده امروزه ارتباط است. در بازاریابی جدید بایستی رویکردی کاملا فردی داشته باشیم که به سمت داده ها و فناوری هدایت می شوند. در نتیجه، راه هایی که بازاریابان کارشان را انجام می دهند و وظایف اصلی شان را عملی می کنند تا استراتژی مورد علاقه خودشان را به انجام برسانند و مشتریهای خود را چندین برابر کنند تغییر کرده است. یک سیستم CRM می تواند به بازاریابان کمک کند تا در رقابت جذب مشتری باقی بمانند.

4 نکته برای کمپین های بازاریابی بهتر

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه نرم افزار CRM می تواند به شما در بهبود فعالیت های خود در ایجاد کمپین های بازاریابی بهتر در چهار زمینه اصلی کمک کند:

  •     هدف گذاری متمرکز

یکی از دشوارترین کارها برای بازاریابان، بررسی تمام داده های مشتری است. برای دریافت پاسختی از مشتریان بالقوه که احتمالا به خرید منجر می شود، بازاریابان باید پیام هایی را ارسال کنند که دقیقا برای آنها جذابیت داشته باشد.

خوشبختانه نرم افزار CRM به بازاریابان کمک می کند تا مخاطبین را تغییر دهند و مشتریان بالقوه سودآور را هدف قرار دهند. نرم افزار CRM شامل اطلاعات متنوعی در مورد رفتار و ترجیحات مشتری است، این امکان را می دهد تا اقدامات آگاهانه ای که باعث افزایش آگاهی از چشم انداز و رضایت مشتری می شود، انجام دهید.

  •     تقسیم بندی

کسانی که قادر به پیش بینی هستند، نسبت به کسانی که واکنش نشان می دهند موفق ترهستند. این مورد برای بازاریابان بسیار صادق است زیرا باید قبل از ارائه هر چیزی بتوانند روندهای متداول را مشاهده کنند. با استفاده از CRM بازاریابان قادر خواهند بود براساس صنعت، مشاغل یا حتی سن تقسیم بندیهایی را انجام دهند. بله بازاریاب ها می خواهند باتوجه به صنعت، شغل، اندازه شرکت یک بازاریابی حساب شده و تفکیک پذیر انجام دهند.

آنها همچنین می خواهند براساس فعالیت های اخیر، پاسخ ها، علاقه ها، رضایت مندی ها، محصولاتی که قبلا خریداری شده، ایمیل های باز شده، ایمیل های پاسخ داده شده و حتی فعالیت رسانه های اجتماعی این تقسیم بندی را انجام دهند.

  •     محتوای شخصی سازی شده

هنگامی که تصمیم گرفتید که کدام گروه از پایگاه داده خود را هدف قرار دهید و آن را تقسیم بندی کردید، وقت آن است که بازاریابی خود را جداگانه آغاز کنید. بیایید با کلمات واضح و روشنی مانند "سلام دوست عزیز" یا "مشتری عزیز" که در بازاریابی های گسترده استفاده می شوند، شروع کنیم.

سیستم های CRM به شما این امکان را می دهند که مشتریان بالقوه و موجود خود را بیابید. همچنین می توانید با دانستن اینکه در چه شرکتی کار می کنند، آنها را راحتتر تحت تاثیر قرار دهید. ناگفته نماند که دانستن اینکه آیا به یک مرد یا زن، یک خریدار معمولی یا مدیر ارشد پیام می دهید محتوای پیام را تغییر دهید تا متناسب با مشتری بهینه شود.

با استفاده از این جزئیات می توانید به آنها اطلاعات مناسب بدهید یا اینکه ارتباط را متناسب با آنها شکل دهید. و مزایای انجام این کار بسیار زیاد است، هرچه محتوا شخصی تر باشد، احتمال پاسخگویی بهتر، درک بهتر از برند تجاری شما بوجود خواهد آمد. در این روش، راه حل های CRM متخصصان بازاریابی را قادر می سازد تا بیشتر روی مشتری و نه محصول تمرکزی کنند.

  •     بازیابی طرح

آیا ما می توانیم راه حل درست بازاریابی را پیداکنیم و بعد از آن کار را شروع کنیم؟

با استفاده از نرم افزار CRM می توانید تجزیه و تحلیل کنید که آیا کمپین های شما موفقیت آمیز بوده اند یا نتیجه به دست آورده است یا خیر. نرم افزار به شما کمک می کند تا بهترین عملکرد را نسبت به کمپین هایی که راه اندازی می کنید را بدست آورید. وقتی بفهمید که بهترین عملکردها مربوط به کدام مشتری ها بوده است می توانید یک کمپین موفق راه اندازی کنید. این کار منجر به کاهش هزینه های بازاریابی و افزایش تبدیل مشتری ها به خریدار گردند.
 

نتیجه

با استفاده از نرم افزار CRM می توانید در سطح شخصی تری با چشم انداز و مشتریان خود درگیر شوید، خواسته های مشتریان خود را پیش بینی کرده و با دانستن آنچه آنها بدان علاقه مند هستند آنها را متعجب سازید. نرم افزار CRM خیابان های یکطرفه بازاریابی را به یک ارتباط دو طرفه بین بازاریابان و مشتریان تبدیل می کند. در کل نرم افزار CRM نه تنها می تواند یک بانک اطلاعاتی مخاطب برای شما فراهم کند و اقدامات خود را متمرکز کند، بلکه می تواند داده ها را به صورت بینش های معنی داری در اختیار کاربران قرار دهد تا بتوانند پاسخ های مناسبی از مشتریان بدست آورند.

 

Comment on this post